Lokale

Budynek

Oferta Najmu
Najemcy
Inwestor
Galeria
Kontakt
Pomoc Arhitekta
wifi
 
 

BUDYNEK BYTOM - LOKAL DO WYNAJĘCIA - WYNAJEM LOKALI - BUDYNEK W BYTOMIU DO WYNAJĘCIA

LOKALIZACJA BUDYNKU
Budynek handlowo-usługowy  usytuowany jest w centrum Bytomia (500m do Rynku,750m od dworca) przy skrzyżowaniu ulic: Chorzowskiej i Tuwima, na trasie krajowej do Chorzowa i Katowic.
Pawilon jest jedynym obiektem handlowo-usługowym na olbrzymim osiedlu Rozbark, osadzonym w jego centrum komunikacyjnym - dwa przystanki autobusowe, przystanek tramwajowy, postój taxi, główny wjazd na osiedle, jedyny dojazd do stadionu Rozbark, sąsiedztwo głównego wjazdu na teren kopalni Rozbark.W bliskim sąsiedztwie budynku ( 200m ) znajduje się główny miejski węzeł komunikacyjny z arteriami na Katowice, Gliwice, Dąbrowę Górniczą,  Rudę Śląską czy Tarnowskie Góry.

BUDYNEK OTOCZENIE PARKING
Przed Galerią handlową znajduje się skwer niskiej zieleni z alejką, bezpłatny parking dla klientów i obsługi z miejscami dla niepełnosprawnych, zagospodarowany w konwencji "bez  barier" -brak krawężników, brak kanalików burzowych a jedynie wygodna pochylnia dla niepełnosprawnych prowadząca na taras budynku. Monumentalności całemu założeniu dodają zacne 40-to letnie kasztany, biegnące wzdłuż alejki.

OPIS FUNKCJONALNY BUDYNKU
Galeria Handlowo-Usługowa Rozbark jest  obiektem trzy kondygnacyjnym , każda z kondygnacji oferuje ok. 250m2 powierzchni użytkowej dając 750m2 powierzchni całości. Wszystkie piętra obsługiwane są wewnętrzną komunikacją pionową i windą towarową . Lokale przeznaczone pod wynajem, na każdej z kondygnacji cechuje autonomia i niezależność; posiadają  pomieszczenia sanitarne, wszelkie możliwe media ,bezpośrednie wejścia z zewnątrz dla klientów , dają możliwości dowolnej adaptacji przestrzeni .

1–a kondygnacja 250m2 – Pomieszczenia osadzone 1,2m poniżej poziomu gruntu , z  możliwością    dowolnego ich aranżowania, kondygnacje obsługują dwa wejścia z zewnątrz i przejście z drugiej kondygnacji. dedykowane funkcje to biura , puby, sklepy, serwisy ... (ściągnij pdf)

2–a kondygnacja 250m2 -Prestiżowa, obficie przeszklona  przestrzeń parteru dająca duże możliwości adaptacji  z przylegającym 50m2 tarasem na elewacji frontowej i rampą z tyłu budynku. Piano nobile obsługują trzy szklane główne wejścia z tarasu, dwa wejścia z tylu budynku i przejście z niższej kondygnacji. Idealne rozwiązanie na bank, galerie, salon, disco, spa, sklep...(ściągnij pdf)

3-a kondygnacja 250m2- dwa niezależne lokale do wydzierżawienia, obsługiwane z zewnątrz wspólną klatką schodowa. Domeną jednego z lokali jest otwarta przestrzeń a drugiego liczne pomieszczenia biurowe. (ściągnij pdf)

OPIS KONSTRUKCJI BUDYNKU
Budynek wzniesiony w mocnej konstrukcji szkieletowej ,żelbetonowej na planie prostokąta gdzie dwie ściany zewnętrzne i jedna wewnętrzna są nośnymi. Stropy o wysokiej nośności, żelbetonowe  lane na deskowaniu podobnie jak schody, natomiast stropodach jest płaski betonowy wentylowany. Wszystkie ściany działowe wykonano z cegły, pustaka ceramicznego i są łatwe do przebudowy. Elewacja frontowa przeszklona  witrynami na wysokość całej kondygnacji z detalami architektonicznymi ze stali nierdzewnej.

HISTORIA BUDYNKU
Obiekt wzniesiono w duchu socrealizmu 1969  na wzór modernizmu – solidna żelbetowa konstrukcja i modernistyczna prosta forma. Budynek w założeniu miał obsługiwać os. Rozbark ,stadion , kopalnie- i tak ponad 30 lat piastował te funkcje – stołówki zakładowej: sklep spożywczy, sklep monopolowy, bar mleczny, sklep mięsny. Nieruchomość przez 40lat znajdowała się w władaniu Kompanii Węglowej aż do 2009 kiedy w ramach przetargu wyłoniono nowego właściciela - inwestora „ MATBUD3 Materiały Budowlane „ .W 2010 roku Inwestor przy współpracy z biurem architektonicznym Elemental studio, przeprowadził termomodernizację , przebudowę elewacji , ciągów komunikacyjnych i zagospodarował teren, uzyskując obecną ekskluzywną galerię handlowo – usługową.

BUDYNEK W PRZYSZŁOŚCI

Na terenach byłej kopalni Rozbark planowany jest szereg inwestycji kulturalnych, mających na celu rewitalizację zaniedbanych terenów. Jedną z inwestycji jest budowa Śląskiego Centrum Tańca, ma to być największy tego typu obiekt w Polsce co wpłynie na rozsławienie i ożywienie osiedla Rozbark i centrum miasta Bytomia. Prezydent miasta Bytomia twierdzi, iż inwestycja ukulturalni Bytom w oczach Europy i spowoduje napływ artystów, mecenasów sztuki, melomanów oraz inwestorów. Budynek Galerii Handlowej Rozbark będzie miał zaszczyt sąsiadować budynkowi Śląskiego Centrum Tańca.


Drugą z inwestycji jest stworzenie kwitnącego obrazu - ogrodu. Przedsięwzięcie ma wydźwięk artystyczny, ale i symboliczno historyczny, na terenie byłej kopalni Rozbark (Wzgórze Róż) jak przed epokami powstanie założenie ogrodowo botaniczne w formie obrazu. Dzieło będzie sygnowane przez francuskiego artystę Jean-Paul Ganem i ma być jego największym osiągnięciem. Na nasz budynek spłynął splendor sąsiadowania z największym dziełem artysty.

BUDYNEK W BYTOMIU - LOKAL DO WYNAJĘCIA - LOKALE DO WYNAJĘCIA - WYNAJEM LOKALI